Anasayfanız yapın    Favorilerine Ekle   E Mail   Tlf : 0 216 355 0 999   Otel ekle  Arama  
Tatil FM
Ana sayfa Oteller Gezi Yerleri Foto Galeri Video Balayı Tatil FM Acenteler Rent a car Tatil
 » Kategoriler

Afyon

Antalya

Aydın

Balıkesir

Denizli

Doğu Anadolu

Gezi Notları

Istanbul

İzmir

Karadeniz

Muğla

Yurt Dışı
 » Seçme oteller

- Fethiye

Agdaki Kayik

Akçay

Akçay Turizm

Akdag

Alanya

Alanya Arkeoloji Müzesi

Alanya Kalesi

Alanya Surlari

Alaska

Altınoluk

Antalya Hamamlari

Antalya Magaralari

Antalya Müzesi (Merkez)
    

Trabzon Yaylalari

 Ilimiz topraklarinin ancak %10`u düzlüktür. Geri kalan kisminin sahilden içeriye dogru gittikçe artan engebeli ve daglik olusu dag ve yayla turizmine imkân vermektedir. Yaylalarimizin önemli olanlarinin arasinda Maçka-Solma, Akçaabat-Karadag, Tonya-Erikbeli, Arakli-Pazarcik ve Çaykara`nin Uzungöl bucak merkezi Turizm Bakanliginca Turizm Merkezi ilan edilmis olup, buralarin alt yapi çalismalarina baslanmistir.


HIDIRNEBI VE KURUÇAM YAYLALARI
Trabzon`a yaklasik 44 km mesafede ve 1400-1500 rakimda yer alan önemli bir mesire yeridir. Yaylaya ulasim Akçabat-Düzköy yolundan 34 km asfalt ve sonra da 10 km düsük vasifli toprak yoldan saglanmaktadir. Yayla ölçüleri içerisinde vasifli sayilabilecek konaklama ve yeme içme tesislerine sahiptir.

SAZALANI YAYLASI
Erikbeli Turizm Merkezi`nin yaklasik 3 km kadar batisinda yer alir. Yollan toprak olup, yaz aylarinda Salpazan ve özellikle Tonya`dan vasita bulmak mümkündür.

KADIRGA YAYLASI
2300 metre yükseklikte bulunan Kadirga yaylasina, yazin ticari yolcu tasimaciligi yapildigindan yaylada yogun bir kullanim gözlenir. Her yil Temmuz ayinin 3. Cuma günü kutlanan Kadirga Senlikleri, Karadeniz yöresinin en önemli geleneksel senlikleridir.

KIRAZ YAYLASI
Eski Trabzon-Gümüshane yolu üzerinde, Maçka`ya 22 km uzaklikta ki Gürgenagaç Köyünden 7 km ham toprak yolla ulasim yapilir.

LAFAZAN YAYLASI
Maçka ilçesi, Gürgenagaç köyünün yaklasik 12 km güneydogusunda ve 2200 rakimdadir. Yaylada yeme içme tesisi mevcut olup, konaklama tesisi yapimi sürmektedir.

HAÇKA OBASI YAYLASI
Düzköy ilçe merkezinin 12 km kadar güneyinde, yaklasik 1700 rakimda yer alir. Yolu oldukça düzgündür. Yaylada yeme-içme tesislerinin yanisira vasifsiz konaklama imkani da mevcuttur.


MAURA YAYLASI
Maçka`nin yaklasik 18 km batisinda 1600 metre yüksekliktedir.
Diger bir grup yaylalar da; Meryemana Manastin (Sumela),mn günöy ve batisinda yer alan Maçka-Meryemana yolunun 5. km.sinde Cosandere üzerinden aynlarak güneyde Gümüshane îl simn içerisinde kalan ÇatargöFe ulasan yol güzergahi üzerinde bulunan Armutluk, Kirantas, Ayaksu, Zivayde, Kurugöl, Mesaros, Furnoba Kasapoglu, Camibogazi, Ortaoba ve Deve Boynu yaylalaridir.Ekleyen : JasepH

Tarih : 1 Ocak 2008, Sali

Okunma : 4509

Link :

© 2007-2008 Tatil FM
Gizlilik | Reklam | Fethiye | Ölüdeniz | erken rezervasyon | fethiye
Bu sitede yayınlanan yazılar site sahibinin yazılı izni olmadan, kısmen dahi olsa kullanılamaz.